شیطان کوه

25 اردیبهشت 1396
0 نظر
شیطان کوه

در میان شهر اصرار آمیز لاهیجان ، شهری که تک تک قسمت های آن دیدنی و جاذبه گردشگری هستند یک کوه زیبا و مرموز به نام شیطان کوه وجود دارد که بسیاری از مردم ایران و توریست هایی که به ایران سفر کرده اند این کوه را می شناسند.

شیطان کوه 3

جذابیت ها و تاریخچه شیطان کوه چیست ؟

در دل این کوه زیبا و سرسبز که زیبایی شهر را دو چندان کرده است داستان ها و روایت های فراوانی وجود دارد و با مردم لاهیجان و مخصوصا قدیمی تر های این شهر صحبت و گفتگو که میکنید هر کدام روایت هایی دارند

برخی میگویند در قدیم از قلعه کوه تا دریاچه به هم دیگر متصل بوده اند و مانند سر سره ای از بالای آبشار به دریاچه وصل بوده است و شاه عباس صفوی به عنوان تفریحگاه از آن استفاده میکرده است

هرچند خیلی معروف است که در زمان های قدیم میانه این کوه گنجی بزرگ و با ارزش وجود داشته است که میشود گفت از شیطان کوه به عنوان مخفیگاه نیز استفاده میکردند و همچنین مسیری است برای وصل شدن به مخفیگاهه زیر زمینیِ گذشته دور این شهر که به نوعی استراتژی برای جنگ ها استفاده میشد.

در این کوه بر خلاف اسمش هیچ خبری از شیطان و شیطان پرستی و این مدل چیز ها نیست و مکانی آرامش بخش و زیباست که با وارد شدن به آنجا احساس بسیار خوبی خواهید کرد.

چه تغیراتی در این مکان دیدنی نسبت به قدیم ایجاد شده است ؟

امروزه تغییرات زیادی در این کوه و آبشار به وجود آمده است. آبشار بسیار بزرگ تر شده و طول آن زیاد شده است همچنین اسم این شهر با خطی بزرگ و نورانی در بالای این کوه قرار گرفته است و کمی از حالت گذشته خود فاصله گرفته است .

در پایین و قسمت ابتدایی این کوه و در اطراف آبشار پله های کوه شروع میشود ، این پله ها شمارو به ارتفاع بالا تر میبرد و ۲ استراحت گاه زیبا دارد، اولین استراحت گاه در ارتفاع پایین تری هست و دقیقا بالای آبشار و قسمت جریان گرفتن آب قرار دارد و دومین‌ استراحت گاه در ایستگاه بالا تری است که در آنجا زیپ لاین لاهیجان ( بزرگ ترین زیپ لاین ایران ) قرار دارد که این زیپ لاین از آنجا شروع میشود و در آن طرف دریاچه مسیری بسیار طولانی پایان می یابد.

شیطان کوه 2

بعد از گذشت کردن ازین پله ها و ایستگاه دوم شما به بام سبز لاهیجان و همچنین شهر بازی می رسید که البته از این مسیر کمی طولانی ولی لذت بخش ، پر از منظره های زیبا و چشم گیر هست پس این پله وصل کننده آبشار به بام سبز نیز میباشد.

شیطان کوه پر است از تجربه های شگفت انگیز و به یاد ماندنی مکانی زیبا و پر شکوه که بسیار دیدنی است و از مکان های مورد علاقه گردشگران و مسافران شهر نیز میباشد شما میتوانید از دیدن همچین طبیعت و مکان طبیعی که در میان شهر است بسیار لذت ببرید همچنین دیدن این کوه از رستوران ها ، کافه ها ، استخر لاهیجان و خانه های این شهر بسیار دیدنی است.

شیطان کوه 4
شیطان کوه 4

پیام بگذارید

هفده + 8 =